KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003018
nr 1400 3018
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Ryttare, Signerad. Olja på duk, Motivet: 57x57, yttermått inklusive ram: 63x63 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:30:44
31/5 20:25:44
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg